Апгрейд комп`ютера

Розвиток  комп'ютерної техніки йде настільки швидко, що моральне старіння комп'ютера  відбувається набагато швидше його фізичного зношування. Так що рано або пізно  (скоріше, саме рано) продуктивності комп'ютера вже перестає вистачати. Після  цього постає питання: що ж робити далі - купувати новий, а старий або викинути,  або продати за безцінь, або ж, замінивши частину його вузлів, спробувати  підняти продуктивність ветерана на більш-менш сучасний рівень.    При слові upgrade, зазвичай виникають асоціації з великими грошовими витратами. Однак це неправильно. Все залежить від ваших бажань. Заміна процесора, як правило, спричиняє заміну материнської плати й оперативної пам'яті. Втім, для одержання приросту продуктивності, іноді досить просто збільшити обсяг оперативної пам'яті й встановити більш швидкісний жорсткий диск.

    Мабуть найвідповідальніший крок при модернізації комп'ютера - це – заміна процесора. Як правило, це означає заміну фактично всіх комплектуючих. Адже якщо ваша материнська плата створювалася для Pentіum ІІІ, то встановити в неї Core 2 Duo неможливо. Виключення бувають лише у випадку, коли відбувається заміна менш потужного процесора одного типу на подібний, але з більшою потужністю. Вибір конкретного типу процесора залежить лише від потреб користувача – якщо комп'ютер використовується лише для найелементарніших завдань, то нема рації купувати наддорогий процесор. І навпаки, якщо комп'ютер збирається для найсучасніших ігор, то від потужності процесора буде залежати дуже багато чого, і зайва економія буде тут тільки на шкоду.

    Материнська плата – це фундамент комп'ютера, і саме з неї варто починати повний апгрейд. При покупці нової "материнки" потрібно враховувати, який тип процесора ви хочете використовувати. Якщо планується користуватися різними додатковими пристроями, то варто звернути увагу на кількість наявних PCі-слотів (зазвичай їх буває від 2 до 4). Практично всі сучасні материнські плати забезпечуються SATA-2- контролерами, разом з ІDE-контролерами, так що з підключенням старих жорстких дисків проблем бути не повинно. У крайньому випадку можна придбати додатковий PCі-контролер.

    Як говорить народна мудрість – багато пам'яті не буває. На сьогоднішній день, мінімальним обсягом пам'яті є 512 мегабайт, та й то за умови, що ви займаєтеся лише набором тексту та серфінгом по Інтернету. Для комфортної роботи бажано встановити хоча б 2048 мегабайт. При покупці додаткової пам'яті потрібно враховувати лише два фактори – який максимальний обсяг і який тип пам'яті підтримує ваша материнська плата. Варто пам'ятати, що від швидкості роботи пам'яті і її обсягу залежить продуктивність комп'ютера в цілому. Взагалі, у випадку з пам'яттю краще не заощаджувати. Можливий і такий варіант – придбати процесор із трохи меншою частотою, зате встановити при цьому більший обсяг більш продуктивної пам'яті.

    З апгрейдом жорсткого диска справи йдуть простіше за все. У більшості випадків, новий "вінчестер" купують не з метою підвищення продуктивності (а це можливо, шляхом встановлення більше швидкого жорсткого диску), а з метою збільшення обсягу постійної пам'яті. При цьому, навіть якщо ваша материнська плата не підтримує сучасний інтерфейс SATA-2, то не варто засмучуватися – досить лише придбати додатковий SATA-2 PCі-контролер. А враховуючи те, що сучасні жорсткі диски вже давно переступили планку в 500 гігабайт, немає нічого нереального в тому, щоб зібрати комп'ютер з пам'яттю в кілька терабайт.

    Мабуть найважче при апгрейді - це підібрати відеокарту. Ринок завалений найрізноманітнішими моделями в яскравих коробках. Виробники всіляко рекламують свої вироби, роблячи основний натиск на потужність встановленого на їхній карті відеопроцесора. Але не можна забувати, що від цього залежить багато чого, але далеко не все. Дати пораду в даному питанні можна лише в одному випадку - коли потужність відеокарти взагалі не принципова. У такому випадку можна придбати будь-яку модель, що сподобалася, - всі сучасні відеокарти забезпечують більш, ніж достатню продуктивність для роботи з офісними додатками. У випадку ж, коли потрібна високопродуктивна відеокарта, найкраще пошукати інформацію в Інтернеті, почитати різні відгуки, та порадитися із “знаючими людьми” - іноді буває так, що дві схожих відеокарти показують зовсім різну продуктивність. За статистикою, для комп’ютерних ігр покупці, як правило, вибирають відеокарти фірми   NVIDIA, для роботи з графікою — відеокарти фірми ATI.

    На останок додамо, що до модернізації комп'ютера потрібно підходити з розрахунку ваших вимог і можливостей. І якщо потрібен комп'ютер для навчання, то немає необхідності встановлювати дорогу відеокарту. Звичайно, якщо ваш комп'ютер зовсім вже "допотопний", то простіше купити замість нього новий. Але й у такому випадку краще витратити небагато часу на те, щоб вирішити, що саме вам підходить найбільше, ніж бігти в магазин і купувати першу-ліпшу модель. Краще порадитися із спеціалістами й пошукати інформацію в Інтернеті, де також можна придбати все необхідне. Середня вартість нового комп'ютеру з мінімальною конфігурацією - близько 2,5 тис. грн., оптимальний варіант — коштує 4-4,5 тис. грн.У Вас есть интересный и познавательный для Ваших клиентов материал? Опубликуйте свою статью!w-group.ck.ua

  • Скорая компьютерная помощь Trojanoff.net

    Скорая компьютерная помощь Trojanoff.net