Теплоізоляція стін

Що б не змерзнути взимку, утеплюватися треба вже сьогодні.


    Стіни будь-якого будинку необхідно як слід захистити, утеплити й прикрасити. І було б непогано зробити це ще на етапі проектування будинку. Більша частина будинків у Черкасах відрізняється одношаровими стінами й низьким рівнем теплозахисту.

Вирішити це завдання можна завдяки появі на ринку цілої гами ефективних теплоізоляційних матеріалів: пінополіуретан (більше 10 марок), пінополістирол, базальтове волокно, скляне штапельне волокно, теплоізоляційні полістиролцементні вироби, піноскло, геокор, карбамідний пінопласт (піноізол, юніпор). Жоден з вищевказаних матеріалів не можна виключити із практичного застосування. У кожному конкретному випадку треба вибирати той теплоізоляційний матеріал, що найбільше підходить у даній практичній ситуації, виходячи з наступних показників: вартості, технологічності, терміну служби, втрати площі або обсягу, адгезії, використання побічних властивостей матеріалу, сумісності з іншими матеріалами, опірності до вогню й т.п. Теплозахисні характеристики стіни залежать і від її товщини й коефіцієнта теплопровідності матеріалу, з якого вона побудована. Якщо стіни будуть непомірної товщини, це викличе значне навантаження на фундамент. Через це використовують один із трьох варіантів теплоізоляції будинку.

Один із найдоступніших для власників квартир – помістити утеплювач на внутрішній поверхні стіни. Але при цьому скоротиться корисна площа приміщення, між внутрішньою поверхнею стіни й теплоізолюючим шаром буде існувати небажана зона конденсації водяної пари, а від цього стіни відволожуються, розвивається грибок і цвіль. Щоб подібному запобігти, потрібен надійний парозахист. Будується гіпсокартонна конструкція, а між стіною й гіпсокартоном міститься теплоізолятор. Непогано, якщо це буде екструзійний пінополістирол. Але цілком допустимо й традиційний матеріал – мінераловата. При цьому мінераловатний утеплювач потрібно захистити з "теплої" сторони спеціальним пароізоляційним бар'єром, а із зовнішньої сторони, навпаки, створити умови для вільного виходу пари. Подібний спосіб непоганий тільки в тому випадку, якщо інші нелегкі для здійснення.

Інший варіант – сховати утеплення всередину, у саму стіну, зробити так звані тришарові конструкції, що обгороджують. Теплоізоляція зовнішньої сторони стіни набагато більш важлива, ніж теплоізоляція усередині приміщення. Всі ці конструкції складаються із внутрішньої й зовнішньої стінок із цегли або блоків, між якими перебуває шар теплоізоляційного матеріалу. Надійність конструкції забезпечується гнучкими зв'язками у вигляді арматурних стрижнів або каркасів, покладених у горизонтальні шви між внутрішньою й зовнішньою стінкою. Так як проведення ремонтних робіт і заміна теплоізоляційного матеріалу проходить у цьому випадку надзвичайно важко, ставитись до вибору утеплювача потрібно дуже відповідально. Найкраще, зупинитися на шарі мінеральної вати на основі базальтового волокна, що є несприятливим середовищем для утворення цвілевих і інших грибків, а також має високі тепло- і шумопоглинальні властивості. Ще один варіант - вибір юніпору. Це легкий, дешевий і пожежобезпечний матеріал. Він може виготовлятися безпосередньо на будівельному майданчику, що дозволяє виключити дорогі транспортні витрати й втрати матеріалу при перевезеннях. З нього можна виготовляти плити (блоки) заданої товщини або заливати в пустотілі профілі тришарових конструкцій, що обгороджують, де він полімеризується й висихає в нормальних умовах.

І нарешті – зовнішня теплоізоляція стін. Вона може бути виконана як "мокрим" способом з використанням шару штукатурки, так і "сухим" – застосовуючи конструкцію навісних вентильованих фасадів, які мають повітряний прошарок між утеплювачем, що кріпиться на несучу конструкцію, і захисно-декоративним екраном. Відразу варто попередити, що якщо є можливість утеплити стіну з боку вулиці, то братися за внутрішнє утеплення не потрібно. Найголовніший недолік такого способу полягає в тому, що масивна зовнішня стіна виявляється відсіченою від обігріву з боку приміщення. Невелика інерційність утеплювача приведе до того, що при відключенні опалювальної системи житлові кімнати стануть дуже швидко остигати, а це в значній мірі погіршить у них клімат.У Вас есть интересный и познавательный для Ваших клиентов материал? Опубликуйте свою статью!w-group.ck.ua

  • Все для покрівлі

    Все для покрівлі

  • Стройматериалы

    Стройматериалы