Догляд за кондиціонером

Несправності в роботі кондиціонера, які можна усунути самостійно й не витратити на це ні копійки


   Потік повітря нерівномірний.
    Що робити? Терміново почистіть повітряні фільтри внутрішнього блоку. Вони перебувають під лицьовою панеллю, що легко відкривається. Фільтри можна помити в теплій мильній воді, добре просушити (природно) і поставити назад. Або почистити пилососом. В інструкції для експлуатації кондиціонера ця процедура описана більш докладно. Влітку, коли ви включаєте кондиціонер по кілька разів на день, чистити фільтри потрібно раз в 2 - 3 тижні.
    Врахуйте: чищення фільтрів не входить у гарантійне обслуговування. За правилами цим повинен займатися власник кліматичної техніки. Головне, перш ніж братися за роботу, почитати інструкцію.

    З кондиціонера крапає вода.
    Що робити? На жаль, скоріше за все, і ця несправність – вина не почищених вчасно фільтрів. Вся справа в тому, що брудні фільтри найчастіше порушують роботу холодильної системи. Це, у свою чергу, призводить до обмерзання мідних трубопроводів. Коли кондиціонер працює, на них наростають бурульки, коли вимикається – лід тане і починає капати. Щоб уникнути серйозних проблем, наприклад, засмічення дренажної системи (ця неполадка здатна вивести пристрій з ладу назавжди), не полінуєтеся якнайшвидше привести фільтри в порядок.

    Кондиціонер погано остуджує кімнату.
    Що робити? По-перше, ще раз подивитеся, чи не засмітилися фільтри. По-друге, перевірте, чи щільно закриті вікна й двері. Якщо у квартиру надходить тепле повітря з вулиці, кондиціонер може не впоратися зі своїм завданням. По-третє, на продуктивність кондиціонера впливає ще й те, чи попадають у приміщення прямі сонячні промені. Щоб полегшити роботу кондиціонеру, влітку завішуйте вікна щільними білими жалюзі.

    Пристрій шумить і трясеться.
    Що робити? Терміново виключайте кондиціонер і викликайте фахівця. Скоріше за все, ця неприємність – перша ознака того, що у вашому пристрої зменшується рівень фреону. Не лякайтеся, це може відбутися не тільки через неправильний монтаж (наприклад, пристрій розмістили не горизонтально, а під кутом), але ще й тому, що підійшов час. Як правило, дозаправлять кондей фреоном фахівці радять кожні півтора-два роки. Якщо цього не зробити й рівень речовини впаде нижче припустимого, пристрій може перегрітися.
    Врахуйте, ваша халатність рано чи пізно виллється в кругленьку суму. Адже новий компресор — все одно, що материнська плата комп'ютера або движок авто. Щоб поміняти його, вам доведеться викласти приблизно половину вартості кондиціонера.

    Ви часто простуджуєтеся.
    Що робити? Кондиціонер не можна розміщувати безпосередньо над ліжком, диваном або робочим столом. Якщо це так – терміново міняйте місце дислокації – прямі струмені холодного повітря викликають застуди.
    Буває, що коли кондиціонер працює на повну потужність, холодне повітря долітає до вас, навіть якщо ви дивитесь телевізор на кріслі в протилежному куті кімнати. Розберіться в настройках кондиціонера й ввімкніть функцію автоколивань горизонтальних жалюзі. Пристрій буде ганяти повітря то вгору, то вниз, і протяг стане не таким потужним. Другий спосіб – змініть положення вертикальних заслінок. Потоки повітря будуть іти вправо й уліво, а не прямо на вас. У більшості кондиціонерів це можна зробити вручну, а в більш сучасних моделях – за допомогою пульта.

Фахівці радять: у жару кондиціонер потрібно чистити раз у два тижні. Вартість сервісного обслуговування кондиціонеру 1 раз на рік – близько 200-300 грн.У Вас есть интересный и познавательный для Ваших клиентов материал? Опубликуйте свою статью!w-group.ck.ua